| IonCucu a întrebat:

Am o problema...cred ca am anemie deoarece am acele simptome: imi bate uneori inima in tot corpul si uneori cand ma ridic brusc ametesc si vad negru in fata.Ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Exista peste 400 de tipuri de anemie.laughing Tu du-te si fa-ti analize de sange.In caz ca nu esti ipohondru, rezultatele isi vor spune cuvantul, iar tu vei urma o mica "dieta" pe baza interpretarii lor.

| daηă a răspuns:

Du-te la doctor.

| Azµre a răspuns:

Cred că mai degrabă ai TENSIUNE!
Așa că mai bine te-ai duce și ți-ai lua o tensiune. Apoi în funcție de ce îți iese faci un consult la cardiolog.

| facepalmlol a răspuns:

Mergi la un medic sa iti faca acele teste.

| NopeCheers a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un doctor. s-ar putea sa ai ceva la inima incel mai grav caz... sau ceva de mica perioada cel mai bine nu tine asta ascuns fata de parinti ( EI VOR STII CE E BINE PENTRU TINE) deci spune-le.

| andreea49 a răspuns:

Sa-ti faci analizele, apoi sa mergi la doctor. Probabil, iti va da tratament, calciu, magneziu...

| BlackLadyR a răspuns:

Orice ar fi ai nevoie de parerea unui specialist. O problema de acest gen trebuie tratata imediat. Cel mai bine e sa apelez la un doctor. El va stiii ce e de facut si totul se va rezolva cu bine big grin.