| smileKiller a întrebat:

Bine deci de cativa ani incoace, de fiecare data cand ma ridic din pat, vad negru in fata ochilor, si imi simt picioarele grele si apoi inima imi bate mai tare ca de obicei.straight face si nu stiu de ce, credeti ca poate fi anemie? Si inca o problema de trei luni incoace imi vine menstruatia la 15 zilestraight face cred ca is pe ultimu drumrolling on the floor)))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anablondyi a răspuns:

Nu esti pe ultimul drum. Nu lua asta ca o mare problema deoarece iti spun eu care e problemahappy ai anemie,precum ai spus. Iti spun asta pentru ca si eu am avut aceleasi simptome,dar m-am dus sa-mi fac analizele, etc si s-a descoperit anemiawinking Pentru inceput, timp de 3 luni iti sugerez sa iti cumperi pastile de fier de la farmacie, si sa respecti gramajul ecesar pentru fiecare ziwinking Crede-ma ca o sa te simti mai bine, si nu iti fa griji ca nu ai cine stie ce.e doar lipsa de fier in organism.iar acestuia daca ii lipseste ceva face urat happy dai cei trebuie si mananca sanatoshappy! PS: boala se agraveaza daca gandesti negativ, psihologia a dovedit ca 4 din 5 oameni au probleme care se agraveaza din cauza mentalitatii :*! Multa sanatate iti doresc si asculta sfatul meu :*:* sfaturile...

3 răspunsuri:
| Hanking a răspuns:

Ai o scadere de calciu...dap cred ca ai si anemie...dar cel mai bine du-te la un consult sau fa niste analize. bafta!

| JustWannaDance a răspuns:

Salut...
Deci si mie mi se intampla la fel! Cu aman2 lucruri.
Eu spun sa iti faci analize, si eu o sa imi fac, din cate stiu cred ca este anemie!
Cu sigurantasad
Ce naspa, si eu amcrying

| QAlecsandra a răspuns:

Am avut si am acelasi simptome. Si eu credeam ca e vorba de anemie, dar mi.am facut analize si au iesit foarte bine. Nu zic ca si la tine e la fel, ar putea fi vorba de anemie, dar la mine au fost probleme hormonale. Du.te si fa.ti analizele si vei vedea ce ai si ce tratament poti sa urmezi.happy