| stefantiby a întrebat:

Buna ziua!
Vreau sa va spun cam ce simptome am am. Uneori inima imi bate cam de 2 - 3 ori puternic in piept de parca ar sta sa iasa, si imi da senzatia (doar senzatia) ca nu pot respira, De asemenea mai simt si usoare intepaturi, nu sunt foarte dureroase dar deranjeaza. Asta patesc uneori atunci cand simt in corp adrenalina sau altfel de astfel de hormoni sau ce or fi.
Am 18 ani asa ca sunt tanar si ma ingrijoreaza mai ales caci mi-ar putea afecta intrarea la academie. Mama mea a avut anemie, dar eu nu am nici un simptom de genul. Nu sunt palid, nu ametesc cand ma ridic brusc, iar la efort nu am probleme. Nu pot spune ca sunt sedentar, caci fac sala cam de 3 ori pe saptamana. As vrea sa stiu daca e cazul sa ma duc la medic sau e doar o faza in dezvoltarea corpului. Stresat pot spune ca sunt, nu in timpul zilei dar noaptea caa e un caci anul acesta voi da BAC-ul si voi incerca sa intru la academie. Am noaptea cosmaruri care simt ca ma afecteaza si cred ca problema e mai mult in subconstient de asta se si manifesta noaptea. Am avut in aceasta primavara si un deces in familie care m-a cam afectat si cam tot de pe atunci au inceput problemele. E ceva din cauza stresului sau poate fi ceva mai grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fizy93 a răspuns:

Fosta mea prietena a avut aceeasi chestie... si-a facut analizele si era ANEMIE, lipsa de calciu si vitamine. Iti recomand sa faci niste analize si sa urmezi un tratament de vitamine sau ce o sa iti dea doctorii acolo.