| AndaVr a întrebat:

Am o problema cu care n-am reusit sa ma impac.
Problema este cu tenul,in ultimii ani mi-au iesit o multime de alunite,unele mai mari altele mai mici, cateva le-am avut de mica, dar nu m-am gandit ca pe viitor sa fie o problema pentru mine.Am fost si la dermatolog,mi-a spus un lucru pe care il stiam deja, mai exact sa folosesc crema de protectie solara, dar asta nu o sa mi le faca sa dispara.Si nici nu as putea sa le indepartez,as risca sa raman cu semne mai urate,nu stiu de ce dar e singurul meu defect fizic care ma afecteaza, de fapt nu vad altul, poate sunt asa de obsedata de el.Ce anume as putea sa fac? Mi-a afectat increderea in mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Din pacate nu vei avea ce face. Exact, cum a zis doctorul. Am o buna amica confruntata cu aceeasi problema, dar a mers inainte. La fel si dumneavoastra, nu va mai ganditi la alunite, iar baiatul care va iubeste cu adevarat, va va considera chiar sexy. In fond, intr-o relatie, sufletul, inima trebuie sa dicteze, nu trupul. Sanatate si fericire!

| ABCD122 a răspuns:

De la niste alunite? Accepta si gata, oricum nu ai ce sa le faci.