| Maxx23 a întrebat:

Baietilor, voi folositi crema cu protectie solara pentru ten? Cu ce ajuta crema cu protectie solara? Nu înțeleg asta, sfaturile astea de la alții. Gen soarele iti imbatraneste tenul, ba e din cauza poluarii.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Maxx23: Cu ce ajuta crema cu protectie solara?"

... ăăăăă, să ne gândim. Credem că ajută in a te proteja. De soare.

" Maxx23: Nu înțeleg asta, sfaturile astea de la alții"

Uf ce greu a fost! Detalii:

https://www.procosmetic.ro/......sesti-spf/

| sierra1 a răspuns:

Paulică, iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (desigur, are și cratimă)

| zurick a răspuns:

Crema de protecție solară te protejează si ajută atât la evitarea cancerului de piele cât și la evitarea îmbătrânirii precoce. Ce spuneai tu de poluare e legat de faptul că acum razele UV sunt mai periculoase pentru noi din cauza ei.
Există și experimente ce îi atestă utilitatea, caută-le. Mai trebuie precizat, faptul că orice folosești pentru ten trebuie să fie pentru tipul tău de ten, plus ingrediente safe aka fugi de parfum de exemplu.

| 1997onur a răspuns:

Bro wtf._. Nu am folosit in viata mea asa ceva și nici nu vreau.

| Maxx23 explică (pentru 1997onur):

Si daca ai avea riduri?

| 1997onur a răspuns (pentru Maxx23):

Tot nu ași folosi așa ceva

| SharpEagle a răspuns:

Crema filtreaza radiatia ultravioleta. Iti ajunge mai putina in piele. Iar radiatia asta e mutagena, loveste in structurile celulare si poate da probleme mai urate...

| Yparisa a răspuns:

Gen la 50 de ani nu o sa fii patat de soare ca un ou de prepeliță.

| MariusMerh a răspuns:

Nu prea folosesc deoarece nu cred in capacitatea acestor creme de a bloca radiațiile, plus că efectele lor adverse sunt mult mai aiurea. De fiecare data când te dai cu o astfel de crema, te cam ustura pielea. As vrea sa cred că e din cauza vitaminei E in exces de pe piele însă nu cred. Soarele te îmbătrânește doar daca stai câteva ore pe zi la ore de intensitate maxima. Restul tine de politica media de a promova anumite produse cu efecte placebo pentru a avea producătorii vânzări

| Yparisa a răspuns (pentru MariusMerh):

Pe mine nu m-a usturat niciodată. Poate ai tu vreo alergie