| raluca_6175 a întrebat:

Am o problema cu scalpul:mi-au iesit niste cojite pe pielea capului si nu pot sa scap de ele.Sunt deranjante deoarece daca ma scarpin putin se imprastie prin par si e neplacut.Cine poate sa imi dea niste sfaturi? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca dupa ce le iei de pe piele iti ramane o roseata, du-te la dermatolog, poate fi psoriazis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand daca ai parul gras ai grija ce sampon folosesti ( trebuie purifiant)daca este uscat ai nevoie de hidratare, se poate sa fi folosit un sampon care a degresat foarte tare scalpul si a reactionat cu aceste cojite. Daca nu e matreata eu iti recomand un ser pentru scalp de la Satinique, oricum e bun pentru ca regenereaza scalpul si vei avea o radacina mai puternica. A, sa nu uit, poate te-ai decolorat la par atunci intr-adevar scalpul a fost agresat. Daca nu, e valabil ce ti-am spus mai sus. Cu prietenie Corina