| Victorita15 a întrebat:

HEEELP;((
De cam 3 zile, am deasupra urechilor, in par, ca un fel de cojite, seamana cu matreata. Sunt multe multe, si se vad tare sad
La inceput era doar deasupra urechii drepte, apoi a aparut si la stinga. Am crezut ca poate e murdar parul si l-am spalat, dar a aparut mai mult.
Eu curat zona cu unghiile, dar daca ma scarpin, iar apare.
Ce este? Cum pot sa scap de asta?;(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa te dai cu niste crema pentru a tine pielea hidratata. Este posibil sa fie uscata.

| Victorita15 explică (pentru OoBunnyoO):

Crema in par? big grin

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Victorita15):

Crema de maini sau de fata. Sau de galbenele.

| MisFit20 a răspuns:

Schimba saponul, acele cojite sunt piele moarta intarita, se pare ca samponul tau e cam puternic pentru tipul tau de piele si iti face rau.