| morandi a întrebat:

Am o problema, cu un fel de ciuperca pe piele, arata ca o cicatrice veche (cam cum arata cicatricile lasate de vaccinurile de pe mana facute in copilarie) Ma si mananca.
Am fost la doctor la dermatologie si mi-a zis ca e posibil sa fie de la apa. si mi-a dat unguent BIAZOL. mi-a disoparut ciuperca, si dupa 3 saptamani a reaparut.
Ce alt medicament ar fi mai bun pentru problema mea?
De la ce anume ar putea fi aceasta problema?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bizolul este foarte bun, doar ca trebuie sa te dai cam 6-7 saptamani dupa ce dispare. in acest timp trebuie sa fierbi prosoapele si lenjeria de corp

| morandi explică (pentru Brigaela):

De cate ori pe zi trebuie sa ma dau cu biazol?

| Brigaela a răspuns (pentru morandi):

De doua sau de trei ori

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu schimba tratamentul daca a dat rezultate, doar ca trebuie repetat si spalat prosoapele, lenjeria de corp, la temperaturi inalte!

| JulyStorm a răspuns:

E vorba de pitiriazis?

| onlyagirl a răspuns:

Nu stiu care e cauza, dar e posibil sa fie asa numita ''pecingina''. uite aici ceva:D http://www.news-medical.net/health/What-is-ringworm-%28Romanian%29.aspx