| Florindiana310196 a întrebat:

Bună seara. Am și eu o mica problema, în zona testiculelor mai exact acum vreo 2 ani am avut ceva ciupercă ce îmi făcea pielea carne vie și zemuia. Am tratat-o cu o crema mai exact Biazol, aceasta a dispărut iar acum după 2 ani se pare ca a reapărut. Am o zona alba cu piele ce începe sa se desprindă și sa se întărească cu mâncărimi și din nou începe sa se extindă. Specific nici acum 2 ani și nici acum ciupercă nu s-a dus pe testicule absolut deloc ci acționează mai degraba exact din zona testiculelor înspre Picior. Dau fundă, cine ma poate ajuta cu un sfat, de preferat vreau sfat de la cine cunoaște sau a mai avut și el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sigur, cel mai bun sfat, LASA TAMPENIILE (de gen LENE, sau RUSINE) si mergi in puii mei la doctor pentru o solutie la obiect, nu dupa ureche

cum ar fi: cineva care a avut o versiune putin diferita de tine a respectivei ciuperci, a luat un medicament scump, iar tu dai banii pentru o solutie care iti rezolva problema in cel mai bun caz temporar, dupa care TOT AJUNGI LA DOCTOR!

| Alexandrionelu a răspuns:

Te oferi voluntară sa tratezi săracul om? De fapt cred ca ai putea sa tratezi 3 bărbați deodată, ce zici?

| Ana7807820 a răspuns:

Mergi la urolog CAT DE REPEDE POTI!
Problema ta pare destul de grava!
Si de evitat orice fel de activitate sexuala pana la o remediere! Ciupercile se transmit extrem de usor!

| Holiday a răspuns (pentru Ana7807820):

Ce naiba sa caute la urolog?! E treaba de dermatologie...

| Florindiana310196 explică (pentru Ana7807820):

Urolog? Sau dermatologie?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Florindiana310196):

Mergi la urolog, si el te va trimite si la dermato logie daca crede ca problema ta nu se rezolva in cabinetul lui, dar spune ne ai facut sex? Ce varsta ai?

| Florindiana310196 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 23 ani și am un cuplu de 9 ani și bănuiesc ca aceasta ciupercă am luat-o de la un wc public acum 2 ani când mam confruntat cu ea pana a dispărut dar începe sa reapăra.

| Ana7807820 a răspuns (pentru Florindiana310196):

Dermatolog, scuză-mă pentru greşeală m-am cam grăbit cand am scris.