| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema : de 3 zile ma doare capul in spate cand il misc mai tare, si ma dor ochii daca ma uit prea sus sau prea jos, daca " ii fortez". Imi poate spune cineva de ce? dau FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai prea mult la calculator. Mai fa o pauza, iesi undeva la iarba verde. Ai grija si de coloana, mai stai intinsa pe o suprafata tare, poate si sa dormi pe jos, sa-ti asterni pe un covor sau o patura groasa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti avea sinuzita, migrena sau alte tulburari oculare. Durerile de ceafa sunt date si de valori mari ale tensiunii arteriale. Trebuie sa mergi la medic!

| Skylerx a răspuns:

Ai stat in curent si de aceea te doare. Mie mi s-a intamplat asa ceva, l-am tratat cu nurofen (drajeuri moi). Cat pentru durerea ochilor, poti merge la un oftalmolog, iar el iti va spune cauza ''problemei''. Sper ca ti-am fost de mare ajutor. Insanatosire grabnica!

| romeo78 a răspuns:

Urgent la doctor. Eu am facut si un RMN si mi s-a descoperit ca am
"disc intervertebral deplasat" si spondiloza cervicala. Deci ia in serios aceste dureri. Prin maduva spinarii trec toate terminatiile nervoase, iar daca are loc un blocaj undeva, poti avea problme grave.Si eu daca stateam pe balcon si ma uitam in sus sau in jos ameteam si cand faceam miscari bruste a fel. De la medic m-i s-a
dat o pastiluta care ma ajuta foarte mult. Dar trebuie mai intai un control serios la neurolog, oftalmolog. Multa sanatate!

| Abcfunny a răspuns:

Bună!

Este de la curent.Mergi la medic

| mon@29 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la oftalmologie.toate problemele de acest gen vin din cauza ochilor.mergi la oftalmolog si o sa vz ca de acolo era prb.winkingbafta

| vlad210 a răspuns:

E o viroza.si eu am.o sa treaca cu pastile.in prima zi nici nu am putut sa ma misc fara sa ma doara capu'

| pepsi_6741 a răspuns:

Esti racita ...nu trebuie sa te duci la oftalmolog ci la medic happy...