| HubbaBubbaGirl a întrebat:

TPU! De vreo cateva zile ma dor ochii cand ii misc, cand ii fortez mai bine zis. Si, in plus, ma mai doare si capul aproape toata ziua. Ce sa iau/fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cat timp stai la PC?
Cat timp te odihnesti?

Ochii sunt cea mai problema cand ii fortam mai mult decat por sa suporte.
LA FEL CASI MUSCHI ei obosesc fie din cauza unei folosiri prea indelungata fie o disfinctie(sa nu spun boala) a ochilor!
Dar daca spui ca te doare si capul e clar.
Ai nevoie de ochelari.Nu este singura/rul care a ajuns la oftalmolog.

Un control o sa-ti faca numai bine!
Crede-ma am patit la fel
Si mai repede decat sa se agraveze!

Cred, DEFAPT NU CRED SIGUR ti-ar sta bine cu ochelari!

thumbs up

| HubbaBubbaGirl explică (pentru stlucian):

Chiar e atat de sigur ca am nevoie de ochelari? Nu se poate rezolva prin odihna mai multa, ceva picaturi sau stat mai putin la PC (stau cam aproape toata ziua in vacanta)?

| stlucian a răspuns (pentru HubbaBubbaGirl):

Asta numai medicul poate sa-ti recomande.Un consult (20-30 lei) il faci in 10 min. si stii sigur!
Multa sanatate thumbs up

| Exilee a răspuns:

SIndromul Ochilor Uscati? happy Presupunand ca este asa, medicul oftalmolog ar trebui sa-ti recomande un gel oftalmic.

| lungumihai69 a răspuns:

Este cea mai mare prostie consultul medicului oftalmolog, s-i eu am avut probleme cu ochii, eu am intrat aici http://www.renuntalaochelari.com/despre-flavius-turcanu.html chiar am cumparat s-i o carte de la flavius turcanu la medic iti pune picaturi apoi urmeaza sa te consulte bagind dioptri din ce in ce mai mari care dauneaza tu fa cum vrei bafta multa

| TheBoY a răspuns:

Te dor ochii deoarece stai prea mult la pc/laptop. Aceasta problema o am si eu.

| AliceMaria1 a răspuns:

Ar trebui sa te odihnesti mai mult.Parerea mea

| Emanuela2305 a răspuns:

Fa-ti un control medical la optica happy