| IonutCiobanescu a întrebat:

Am o problema,de mai bine de un an si ceva,nasul mi-e infundat efectiv,imi pot trage nasul da infundat,nasu' mi-e curat,cateodata mi-e infundata nara stanga,cateodata nara dreapta,si respir pe gura noaptea,e deranjant si ma dezavantajeaza la probele sportive, imi scade din rezistenta deoarece eram obsinuit sa respir pe nas la probe sportive. Daca respir pe gura imi vine un aer rece in piept si nu mai pot respira asa usor si cedez, pot fi polipi? Am fost operat deja de polipi la varsta de 7 ani, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Polipii pot reapărea, mai ales dacă ai fost operat de ei asa mic. Dacă te duci la doctor îți va spune cauza.

| mihaicelsfant a răspuns:

Poate ai din nou polipi

| ciumabubonica a răspuns:

Se poate sa ai sinuzita

| IonutCiobanescu explică (pentru ciumabubonica):

Poate sinuzita sa tina mai bine de un an?

| Andrewquq a răspuns:

Poti fi alergic.
E o buruiana numita ambrozie care apare cam pe la mijlocul verii si dispare pe la sfarsitul lunii septembrie. In alte tari ea este declarata drept daunatoare populatiei si este eliminata; la noi, mai greu. Mergi la medic, s-ar putea sa fie ceva mai mult decat o alergie
Poti incerca sa mesteci guma/bomboane mentolate, te ajuta, dar pe o perioada scurta de timp.

| IonutCiobanescu explică (pentru Andrewquq):

Asta da, daca mestec mentolat am observat ca mi se desfunda nasul pentru cateva secunde.