| elisarktis a întrebat:

Am o problema de sanatate nu stiu ce boala dar suspectez ca ar fi soc anafilactic sa va spun simptomele
-tusa
-cand tusesc cateva secunde nu mai pot respira
-greata(dar nu voma)
-ma scarpin uneori deranjator de mult(fac dus des si nu sunt nici raioasalaughing)
-noaptea asta mam sculat si efectiv nu puteam respira si am mers la baie si am incercat sa vomit dar nu am putut. Deci tragem dar nu inhalam pic de aer si am fost f. speriata
-nu am pofta de mancare
-mam mai sculat noaptea dar numai pentru o tusa zdravana
Precizez ca s-ar putea sa am soc anafilactic(alergie)de la pisica crying(((((
Pentru ca acum am observat ca cand dorm jos (unde nu doarme pisica nu ma scol niciodata)dar cand dorm sus (unde pisica doarme si ea)MEREU ma scol si tusesc si ma innec
Daca stiti alte boli sa-mi spuneti si tratamentul P.S.am luat niste antibiotice si nu stiu ce sirop de menta care mi la recomandat un doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am citit nicaieri ca poti face soc anafilactic de la parul de pisica.Se manifesta(socul anafilactic) mult mai grav decat simptomele tale.Cred ca este o alergie.Totusi mergi la un medic.Este mai bine.

| a1doru a răspuns:

Auzi,soc anafilactic!rolling on the floor.pai la asa ceva ai fi dat mintenas ''coltu'', biscuiterolling on the floor

| Estera123 a răspuns:

Socul anafilactic este cauza unor sustante introduse pe care corpul nu le agreeaza. Iar simptomele sunt mai grave. Dar nu sunt f informata in ceea ce priveste domeniul socului.
Ar putea fi astm, asa ca e bine sa te duci la medic.
Daca tusea e grava noaptea, si mai si transpiri, plus ca te ineci cand rusesti ar putea fi TBC(tuberculoza).
Daca doar tusesti si faci si febra mare ar putea fi pneumonie.(pentru cele doua este recomandata o radiografie)
Dar, din indicatiile tale ar putea fi astm.
Alergia la parul de pisica se manifesta, de regula, prin stranuturi. In cel mai rau caz, daca e vorba de o alergie, iti ies eruptii pe piele.

| elisarktis explică:

@darko23able:da fumeaza amandoi

| elisarktis explică:

Mi-am facut azi analize si la plamani nu am nimic dar poate e o alergie :/
@a1doru:nu-s doctor big grin eu am zis numai ceea ce cred big grin

| darko23able a răspuns:

Vreau sa te intreb daca parintii tai. fumeaza?