| Alexandra509 a întrebat:

Am o problema,imi cade parul foarte tare si se incilceste foarte des,are o lungime mare, cine ma poate ajuta va rog.Ce solutie naturala ma poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi pielea capului cu ulei de ricin, te speli la 1-2 ore cu un șampon vitaminizant/păr disciplinat și un balsam hrănitor.
Dacă nu apare nicio ameliorare în 1-2 luni de zile, consultă dermatologul.
Consumă fructe și legume proaspete, evită zonele cu fum, stresul, automedicația, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Datorita lungimii mari ....ai o carenta de vitamine si minerale! Daca poti este bine sa il mai scurtezi, sa-i aplici saptamanal o masca(http://blogsanatate.blogspot.ro/......tml),evita feonul sau placa!