| Andrew1996 a întrebat:

Am o problema la ochi, cred ca este de la calculator cu ochiul stang imi fuge putin acum 2 saptamani am observat problema si am vazut ca a inceput sa`mi fuga putin si ochiul drept si ma mai ustura si putin ochii mai mereu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beautyroom a răspuns:

O vizita la medicul oftalmolog este indicata. Cel mai probabil este vorba de un astigmatism ce trebuie corectat.
Indicat este la ca fiecare 50 de minute sa faceti o pauza de 5-10 minute de la calculator. Ochiul are si el nevoie de relaxare si privitul in gol sau la distanta va ajuta la relaxarea acestuia.

Iti dorim multa sanatate.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un consult oftalmologic, cât mai curând.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un oftalmolog

| Dan10079 a răspuns:

Da este foarte probabil sa fie de la calculator mai ales daca stai foarte mult in fata calculatorului eu am avut aceeasi problema pentru care trebuie sa port ochelari straight face Consulta cat mai repede un oftalmolog pentru a nu agrava situatia. Sper ca te-am ajutat!

| Alphabeat a răspuns:

Incearca sa faci pauza de la calculator 15-20 minute la 2 ore maxim. Pune-ti niste picaturi daca simti ca este cazul.
Daca nu merge ce ti-am spus eu, fa o vizita la oftalmolog!
Te salut!

| Andrew1996 explică:

Sau de la lipsa de calciu?