| costi900 a întrebat:

Am o problema la umarul drept este mai in fata si mai rotit inspre interior,arata urat umaru mai in fata si ma incomodeaza,daca ati avut asemenea probleme, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pdannysan13 a răspuns:

Ai suferit vreo trauma recent care sa cauzeze aceasta deformare?
Primul rand ar trebui mers la un ortoped care sa te diagnosticheze. De ex e posibil sa ai probleme la rotator cuff sau o disjunctie. Atentie, ortopedul poate va dori sa te convinga sa faci operatie. In acest moment ar fi bine sa intrebi daca se poate rezolva si prin fizioterapie si sa cauti pe cineva care se ocupa de asa ceva.
Semnat
Student in Anul VI la Medicina General cine s-a saturat de medicina.

| costi900 explică (pentru pdannysan13):

Da,am cazut de la 3 etaje si am avut mana rupta si tije, operatii

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Pai cred ca ar trabui sa mergi la un doctor pentru recuperare cere de la doctor/a, ai nevoie de ceva fizoterapie sau ceva de genu asta nu stiu exact

| costi900 explică:

Am uitat sa precizez ca fac sala de 2 ani si mam mai indreptat putin dar tot nu e bine.