| Batmanuel a întrebat:

sad Am o problema, ma simt agitat, nervos, suparat, n-am pofta de mancare, am slabit cateva kg, si aseara am si plans putin, probabil toate lucrurile astea s-au adunat ca nu mai am prieteni, prietena n`am mai avut de multi ani si ma apasa toate chestiile astea, faza e ca n-am mai patit asa ceva, intrebarea mea e: Asta se cheama depresie? ca n-am mai patit asa, si -Ce ma sfatuiti sa fac?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Mergi la medicul psiholog si la psihiatru.
Este posibil sa fi facut depresie.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Să nu dramatizezi această situație de moment și să o consideri ca trecătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă pe gustos punct ro!winking big grin

| Kyrie a răspuns:

Daca dureaza de cateva luni sau ani clar e depresie big grin

| BlackStar27 a răspuns:

Incearca sa-ti faci prieteni, sa mergi la bar sa te simti bine alaturi de prieteni. Cred ca iti va prinde bine o schimbare. Bafta happy!

| helen45132 a răspuns:

Sa ma crezi te rog, zilele trecute am privit o emisiune in care spunea ca persoanele ce au cazut in depresie se simt pustiite si spuneau ca dupa ceva timp au consultat specialistii care le-au spus ca poti scapa de depresie facand sport, si chiar a functionat, aceasta emisiune e bazata pe cazuri reale, si da, la inceput trebui sa-ti raspunsd-e depresie insa nu profunda, dar daca nu te tratezi acum va fi profunda si din ce in ce mai rau, asculta-mi sfatul, fa sport, chiar ajuta, multa bafta, iti tin pumniiwinking

| Batmanuel explică (pentru helen45132):

Da fac sport, totul a inceput de la sport mi-am parasit prietenii care obisnuiau sa bea si sa fumeze mie nu mi-a placut asa ceva si am inceput sa fac sala ma simteam mai fericit la sala insa dupa 2 ani am inceput sa le duc lipsa si acum imi vine greu sa ma integrez din nousad

| helen45132 a răspuns (pentru Batmanuel):

Pai spune-mi te rog sensul, ca nu inteleg, tie iti plac oamenii care beau si fumeaza, eu personal urasc asa persoane, nu inteleg, ei vad lumea numai prin violenta si fum de tigara, nepasandu-le de cei din jur, sincer nu inteleg, sa cazi in depresie din cauza lipsei acestora, in fine, eu nu ma bag, succes