| MambaNegru a întrebat:

Am o problema.Mai demult o prietena mi-a tipat in ureche(tare)si acum nu mai aud deloc cu aceea ureche.Am fost la multi orelisti si mi-au spus ca o sa treaca, ca e temporar etc.
Dar a trecut in an si tot nu aud cu urechea crying.Ce sa fac?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lunabrisa a răspuns:

Mi s-a intâmplat si mie.Nu am stat un an cu urechea in starea aceasta dar am mers la un orelist de 2 ori pe luna timp de 11 luni si mi-a trecut.
Sanatate!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Solicită o audiogramă la O.R.L.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să mergi iarăşi să vezi despre ce este vorba, la ORL cu tine, nu pe internet.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Incearca la un alt ORL.Sa vezi daca nu ti-a spart timpanul cumva.

| prisacarul56 a răspuns:

Ca apicultor i-ti recomand un tratament simplu, naturist, preluat din faimoasa revista"Weekly World News", care apare in Canada. Mierea cu scortisoara pudra, luate zilnic in cantitati egale duc la refacerea auzului.Sanatate si la buna auzire!