| denisTiky a întrebat:

Azi la ora de educatie fizica ma jucam cu o minge de tennis, profesorul a venit la mine si mi-a spus sa ii dau mingea lui (pe un ton foarte ridicat), eu nu am comentat nimic, i-am dat mingea la care el m-a tras foarte tare de urechea dreapta, m-a tras atat de tare incat am auzit un pocnet in interiorul ei, m-a tinut asa cateva secunde dupa care mi-a dat drumul. Nu eram singurul care avea mingi de tennis in mana, mai erau si alti colegi care au patit exact la fel. Nu mi se parea normal ca sa si ridice tonul in halul ala si sa ma si traga asa de tare de ureche, si vreau sa iau masuri, am dreptul? pot sa il reclam la politie sau la directorul scolii? O sa riste sa isi piarda jobul de profesor?

Iar in alta zi el ne-a pus sa alergam de-alungul salei de sport, pe margine erau niste banci(pe langa care treceam in momentul in care alergam) si stateau 2 baieti care mi-au pus piedica. Prima data nu i-am spus la baiatul ala nimic, dar cand am vazut ca am trecut de vreo 2-3 ori pe langa el si de fiecare data incerca sa ma impiedice, m-am oprit din alergat si am tipat la el sa imi dea pace, el a tipat la mine, si i-am dat o palma (colegii spun ca am dat asa de tare incat s-a auzit in toata sala, desi eu cred ca ei de fapt le tin parte baiatului acela) in zona capului, undeva pe la ureche aproape de tampla. Baiatul a inceput sa planga, a sustinut ca nu mai aude cu acea ureche, iar profesorul a venit la mine, din nou m-a tras de ureche si m-a trimis in vestiar unde mi-a spus o gramade de lucruri, cum ca nu am voie sa dau in el, de ce nu i-am spus lui ce face ala, etc, etc, etc. Partea proasta era ca eu eram transpirat, deoarece alergasem iar in vestar era frig. Peste cateva zile m-am racit, si mi-am dat seama ca era din cauza ca am stat ud in vestiar, unde era frig ca si afara deoarece caloriferul de acolo e stricat si nu este alta sursa de caldura. Alt lucru care nu mi se pare deloc normal este ca acel baiat in care am dat palma a venit la mine dupa vreo zi sau doua si mi-a spus ca tatal lui se cunoaste cu profesorul de educatie fizica si ca o sa am probleme, practic s-a dat singur de gol ca taica-su are pile cu profesorul.
Am discutat acasa aceaste intamplari, unchiul meu a spus ca pot sa depun plangere la politie si sa il dea afara din scoala. Am zis sa va cer si voua parerea, poate voi stiti mai bine. merci!

FUNDA!

PS: Scuzati categoria daca nu am pus-o bine!

7 răspunsuri:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Fa plangere la director si spune-i dirigintei

| denisTiky explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

M-am gandit si la asta, dar dupa poate ma ia in ochi rai, si o sa prinda ura pe mine, si poate mai rau o sa faca...

| denisTiky explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Oricum parintii vor sa ma dea la alta scoala de la anul viitor

| LPCTSTR a răspuns (pentru denisTiky):

Si atunci ce mai astepti?
Atat timp cat faci ce spune in semestrul 2, pentru ca cred ca in sem 1 ai trecut cu media peste 7, poti avea media 3 si sa treci fara probleme.
Strica putin la media generala dar na, viata nu este perfecta.

| denisTiky explică (pentru LPCTSTR):

Pai in semestrul 1 am trecut cu 10...normal, si azi am dat norma cred ca tot 10 am luat pentru ca am facut tot ce a zis. De ce as trece cu media 3? nu inteleg la ce te referi...

| LPCTSTR a răspuns (pentru denisTiky):

Ma refer la vremurile in care isi va pune pata pe tine si deci, medie scazuta.
Am luat in calcul media 7 si 3 pentru ca poti obtine media 5.

| denisTiky explică (pentru LPCTSTR):

Aa