| Anya_1437 a întrebat:

Am o problema mare cu tenul meu(am cearcane foarte mari pentru varsta mea, cosuri care ma confrunt cu ele de un an si ceva, si puncte negre pe nas si barbie)Si as vrea sa incerc sa apelez la un dermatolog.Stiti unul in Iasi? Daca da... unde? Funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci o masca pentru cosri si punctele negre: 1 albus il bati bine pana se face spuma apoi aduagi 2 linguri de malai, mai amesteci putin, si te freci pe fata cu compozitia si lasi 5 minute apoi te speli bine pe fata cu apa calda, aceasta masca trebuie facuta de 2 ori pe saptamana.
Pt cosuri iti recomand sa mancai mai santos si sa bei mai multe lichide, si s aiei un baton corector de la avon sau oriflame nu stiu exact dar este un baton corector cu un capat verd esi unul de culoarea tenului e foarte bun cu capatul verde te dai sera si cu cel de culoarea pieli ziua dupa ce aplici fondul de ten, mai dai putin peste cosurile car eies in evidenta, acest baton usuca cosurile deci vor disparea mai repede.
Pt cercane incerca sa dormi mai mult si atunci cand te machiezi trebuie sa folosesti anumite produse pentru a dimnua cercanele nu stiu cum se numesc exact. dupa ce te dai cu fond de ten, poti da cu cev mai deschis in zona aceea a cercanelor un fond de ten mai deschis.

2 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un stil de viata sanatos, sa nu mananci prajeli, grasimi, sa nu bei acidulat, sa te odihnesti suficient, sa ai o dieta sanatoasa cu fructe si legume. Iti recomand sa folosesti cosmetice naturale, farduri micronizate, fara plumb http://forever-aloe-vera.eu/produs/category/sonya/cosmetice-naturale

| Bursache a răspuns:

Iti recomand Crema revitalizanta pentru conturul ochilor
Forever Alluring Eyes - produs creat pentru a diminua cearcanele, ridulele si ridurile
Contine gel stabilizat de Aloe vera, hialuronat de sodiu, vitamina E. Contribuie la diminuarea edemelor din jurul ochilor.
http://forever-aloe-vera.eu/produs/548