| ssssss_9980 a întrebat:

Am o problema...nu mai pot dormi noapteasadstau cate 2 ore in pat si ma foiesc, dar nu pot adormi straight face si stau chiar cu ochii inchisi... sad ce pot face? ma ajutati?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Asculta putin muzica la casti inainte sa adormi, si fa cat mai multa miscaree sa obosesti citeste sau stai la pc sa ti se faca somn.Si bea un pahar de lapte caldut inainte sa te culci.O sa te ajute:*

7 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Ma confrunt cu aceeasi problema. intr-un timp gasisem un set de exercitii care te pregateau pentru o pozitie cat mai buna in timpul somnului ...si chiar functionau le gasisem intr-o revista dar astea sunt asemanatoare;)http://www.eva.ro/......27726.html

| DomnisoaraLove a răspuns:

Mmmmmm naaani naaanii puiull maaammiii!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Ufff) am aceeasi problema crying de aasta stau pana la 2 noaptea la computer, si ma trezesc la unu ziua, plus ca ma mai cearta si mami pentru ca stau pana tarziu la comp. ( idee nu am ce sa faaaaac cryingcrying

| kiddo_2170 a răspuns:

Ar trebui sa citesti o carte.dar atentie! sa fie una usoara, de preferat de dragoste. daca alegi una psihologica, risti sa te tulbure si mai mult

| JaneEyer a răspuns:

Inkearka sa te gandesti la ceva, da drumul la muzica lenta., cel mai bine doar ritm...Relaxeaza.te.Mergi ziua la un masaj, ia somnifere...Dar cel mai bine ar fi sa mergi la doctor.Ser ca te.am ajutat:*

| stress a răspuns:

Numara vaci laughing incearca si cu oi, magari, capre, insa cu vaci adormi imediat. asta numai daca iti iese numaratoarea thinking ca daca mai observi si ca iti lipseste vreuna, clar nu mai adormi straight face

| nuExist_3723 a răspuns:

Am patit si eu de astea ...de multe ori cand eram ingrijorat din dragoste, dar poate tu nu ai chesti de astea si a probleme mai serioase. Sfatul meu este sa te duci la medic happy