| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Sunt fata si am secretii vaginale si mi-e teama sa nu fie vreo infectie, uneori secretia este incolora dar alteori este alba si urat mirositoare, ar putea fi vreo infectie? Care sunt riscurile daca nu ma tratez? Tin sa mentionez ca sunt virgina, nu exista mancarimi acolo si nici usturimi cand urinez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O secretie incolora si nemirositoare e normala. Daca respecti regulile minime de igiena (adica te speli dimineata, seara si dupa fiecare scaun) si totusi secretia este mirositoare, atunci ai o infectie si trebuie sa te vada un ginecolog (iti va recolta din secretie pentru analize).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic ginecolog femei pentru o recoltare de secreție, se va face cu o ansă foarte subțire și nu doare.
Secreția incoloră indică că ești la ovulație, când secreția este albă ai ieșit din perioada de fertilitate.
Riscurile sunt posibilele complicații ca cistită de exemplu.
Pa, pa.

| Sin a răspuns:

Ar putea fi o infectie, momentan nu simti nici mancarimi nici usturimi dar le vei simtii in scurt timp daca nu te prezinti la medic.

| Jane a răspuns:

Ar putea fi o infectie. Trebuie sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi urgent la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne femeie esti scarboasa rau de tot