| cristina4love a întrebat:

De cateva zile am scurgeri sinusale, mancarimi si usturimi vaginale(cand urinez se accentueaza starea), greturi, o secretie alb-branzoasa urat mirositoare si mi-au aparut si niste cosuri. Oare sa fie candida? La ce medic pot apela pentru un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La un ginecolog pentru simptomele genitale si la un ORL-ist pentru cele sinusale.

| greieras a răspuns:

Buna.eu una ca asistent mdical de atatia ani nu stiu nici o legatura intre mancarimile in nas si candida happy poti suferii de 2 afectiuni diferite. adreseaza.te medicului de familie happy

| seby005 a răspuns:

Da se poate sa fie candida sau alt virus pe care i-l puteai lua de pe un wc.(sau de alt undeva)la medicul de familie care probabil te va trimite la un specialist care te va indruma sa faci niste analize in principiu se recolteaza din acel lichid si se trimite la un laborator, sau mai poate fi o raceala urata cea ce e mai puti posibil

| JustSimple a răspuns:

Du-te la doctor, fa dus zilnic dar mai ales du-te la doctor! sa nu cumva sa faci vreo infectie care sa duca la boli incurabile sau moarte...Am inv asta la biologie pa.

| adryana_6040 a răspuns:

Macmiron ovule pentru candida sau nolicin pastile pentru usturimi vaginale si mancarimi 1 la 12 ore.Dar mai bine mergi la medic.

| Tropkilla a răspuns:

Pai nu stiu ce sa iti raspund, nu cred ca e normal dar in fine du-te la doctor spalate acolo ca asa rezolvi dar du-te la doctor sa vezi ce ti se intampla