| Iuliana_Ramona_1998 a întrebat:

Salut TPU,de o perioada am niste secretii vaginale alb-galbui urat mirositoare si niste mancarimi ingrozitoare, aveti idee care ar putea fi cauza? Am inteles ca aceste infectii se pot face de la un antibiotic dar eu nu iau nici un fel de medicament!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LupuMia a răspuns:

Suna a candida... poti cumpara tantum rosa plicuri si te speli seara jos, dizolvi un pic intr o cana cu apa calduta si te speli acolo. Si eu fac candida din orice, antibiotice, de la tampoane chiar, de la prezervativ?‍♀️

| Iuliana_Ramona_1998 explică (pentru LupuMia):

Am folosit si tantum rosa dar degeaba

| LupuMia a răspuns (pentru Iuliana_Ramona_1998):

Daca nu mai esti virgina incearca ovule polygynax

| Pacienta666 a răspuns:

Câți ani ai? Asta ar insemna că te dezvolți, sau chiar stresul, depresia sau excitarea eroticahappy
Dar sigur ai o infecție daca ești mai mare

| alina2k18 a răspuns (pentru Pacienta666):

Poate avea infectie urinara sau vaginala si daca are 2 ani!
Du-te la doctor Iuliana_Ramona_1998, doar iti ia o mica proba si in 2-3 zile ai rezultat cu tratament complet.

| Iuliana_Ramona_1998 explică (pentru Pacienta666):

21 de ani am!