| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema tare neplacuta.am avut aparat dentar cateva saptamani dar medicul l-a strans prea tare si mi-a omorat nervul dintelui(asta acum cativa ani)apoi am fost la alt medic care mi-a scos nervul si acum dintele se innegreste din ce in ce mai tare si este dintele din fata...si acum am nevoie si de un dinte nou dar si de aparat ca am dintii spre fata.cam cat m-ar costa? de imbracat un dinte cat costa? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E posibil sa iti puna si un pivot, nu doar sa il imbrace. Trebuie facuta la un tehnician dentar, preturile as zice ca sunt 350-1000 RON in functie de dentist, atelierul cu care lucreaza si material. Despre aparat nu sunt in masura sa dau pareri.

| byanka14 a răspuns:

Din cate stiu eu cam 200E pentru un dinte. dar difera de la un cabinet la altul, si cu aparatul dentar in jur de 5 -6 milioane este. ca si eu am purtat.

| byanka14 a răspuns:

Aparatu este in jur de 6-7 milioane ca am avut eu