| Gabriell1992 a întrebat:

am o dilema de ceva vreme, avand in vedere ca am terminat o facultate care nu mi-a placut, am zis sa-mi urmez visul si sa aplic la academie, dar din pacate imi este teama de vizita medicala. Cu multi ani in urma, in jurul varstei de 11 ani, mi-am spart un dinte din fata. Am fost la medic, iar acesta a spus ca va scoate nervul dintelui respectiv. Mi-a reconstruit dintele, iar acesta a capatat o culoare mai inchisa ( are o culoare putin albastruie ). Se observa putin, in prezent port si aparat dentar ca sa pot rezolva problema dupa aceea. Imi puteti spune din experienta proprie sau din auzite daca acest aspect reprezinta o problema majora?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, dragule\draga n-ai de ce sa te temi de un asemenea detaliu.
Trebuie sa fii apt fizic sa te poti misca in voie acolo, nu te incurca dintele tau cu nimic.
Du-te acolo, sa ai o zi placuta!

| Gabriell1992 explică (pentru BeardedSamurai):

Probabil va referiti la proba fizica, dar inainte de aceasta trebuie sa faci vizita medicala si sa dai examenul psihologic. Trebuie sa fii apt din punct de vedere medical ca sa treci mai departe, iar aceasta problema pe care o am, este posibil sa reprezinte un obstacol.

| BeardedSamurai a răspuns (pentru Gabriell1992):

Nu dragul meu, nu ai de ce sa-ti faci griji, crede-ma e doar un dinte