| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Dentist.ro: De unde sa incep...am 17 ani si acum cativa ani mi-am pus aparta dentar mobil si am fost la un medic care a strans aparatul prea tare si mi-a omorat nervul incisivului si acum dintele e negru.va dati seama ce stanjenitor e sa ai un dinte negru care se vede de fiecare data cand deschizi gura.acum am ramas si cu dintii strambi(sunt indreptati spre exterior) si cu un dinte negru. ce se poate face? trebuie imbracat sau pus unul nou? se pot indrepta dintii odata cu imbracarea celui negru? multumesc.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dentist.ro a răspuns:

Buna. Intai ii indrepti tot cu aparat dentar si apoi ii imbraci. (raspuns dat de doamna doctor Ioana Colceag)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scoatei pe toti dai dracu de dinti o iei prin gingii