| maria4567 a întrebat:

Am o problemuta.am fost la stomatolog si mi-a dat niste medicamente:nistatina si amoxacilina am baut pana acum 9 pastile si tot nu-mi trece ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Cum sa iei 9 pastile? Vomita-le repede pana nu patesti ceva, baga-ti mana in gura, spre gat ca sa iti vina a vomita.Se ia cate o pastila la interval de cateva ore, care isi face efectul in cam o ora, nu imediat ce o iei.Nu mai lua cate 9, si 3 sunt multe!

| maria4567 explică (pentru Eღilia62):

Pai le-am luat pe rand una dimineata, la amiaz, seara si noapte la 3 cate 1 de fiecare

| Eღilia62 a răspuns (pentru maria4567):

Aaa,scuze,eu am inteles ca le-ai luat pe toate odata.

| maria4567 explică (pentru Eღilia62):

Nu-i nimic

| BoMbeRmEn a răspuns:

Lorena,efectul e in decurs de ceva timp.Nu iei pastila si imediat iti trece...continua tratamentul si iti va trece :*:*!

| junny a răspuns:

In nici un caz nu mai lua pastile... mergi la urgenta sa ti-o scoata

| Kristinaa0001 a răspuns:

Daca tot iei in continuuare si nu iti trece poti sa mergi din nou la stomatolog sau sa ti-o scotii