| Paul_Samuel_1999 a întrebat:

am si eu mai multe intrebari legate de o masea, de vreo saptamana ma doare maseaua de la o carie de multe ori (cel putin asa cred eu) incepe sa ma doara din senin sau dupa ce mananc ceva putin mai dulce si cateodata e o durere foarte tare. Am incercat sa bag pastile si doar asa imi trece, ca altfel nu pot rezista pana sapt viitoare cand ma duc la stomatolog, si stiti sunt sanse sa imi scoată nervul? Doare daca mi-l scoate (nervul)? Si mai imi puteti spune ceva pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te Paulică mamă la stomatolog și-l intrebi "live"

| Paul_Samuel_1999 explică (pentru sierra1):

No bine, asta stiam si eu mersi oricum rolling on the floor Totusi azi ma cam lasat durerea ce e drept fara,, pastile,,

| Andreeush a răspuns:

Dacă va fi cazul să îți scoată nervul îți va face anestezie și nu te va durea deloc.
Du-te la medic cât mai repede.
Până atunci poți lua un nurofen.