| andreiblue123 a întrebat:

Am o punga mare de puroi la o masea, dar NU MA DOARE,insa o simt, si simt prin obraz o margeluta de puroi, ar trebui sa iau antibiotic chiar daca nu ma doare? Sau imi recomandati altceva in afara de antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Antibioticul nu se ia dupa ureche.
Se la recomandarea medicului in functie de gravitate/de varsta/kg.
Deci, neaparat trebuie sa te vada medicul, fie el si de familie.
O zi bunahappy

| ROB3RT89 a răspuns:

Pe langa antibiotice, nu ti-ar strica o vizita la dentist!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, iti recomandam medicul dentist.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Logic si normal ar fi sa mergi la dentist.

| SatanicBear a răspuns:

Am avut si eu, de mai multe, chestii de genul asta cand eram mai mic. Le-am lasat linistite, ma dureau doar cand erau atinse de mancare. au trecut in cateva zile. Daca consideri ca e ceva mai grav, du-te la medic.