| Sara2 a întrebat:

Am o stare f puternică de amețeală și greață, am senzație de vomă. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti a scazut tensiunea, bea o cafea sau cola

| RAY a răspuns:

Anxietatea, eu unu când simt asta știu ca e anexita te, nu simti ca te si sufoci

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice, de la o toxinfectie alimentara, raceala, covid sau chiar o sarcina.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Obișnuiești să consumi cafea?
Am avut si eu stări din acestea și nicidecum nu a fost vorba de covid. happy
La mine au incetat, odată cu renunțarea la cofeină.

PS. Uneori si constipatia poate fi motivul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sarcina

| Yuoia a răspuns:

Daca nu e sarcina, e covid.
Acum, cu sau fara gluma, ameteala poate fi si de la o scadere/crestere brusca a tensiunii. Insa nu si greata.
Indiferent ce raspunzi, tot ar fi bine sa mergi maine dimineata la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme de la ficat/fiere? Ar fi bine sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești suspect de covid, sau ești însărcinatăhappy

| AdrianaBacescu a răspuns:

Răceală?

Răspuns utilizator avertizat
| AlisaGabrielaaa91998 a răspuns:

Poate esti gravidă?
Nu te cunosc, dar ai simptome cam la fel cu alea de sarcina