| Maralin a întrebat:

Bună! De o perioada am stări puternice de greată dimineața, amețeală și lipsa de putere..plus o senzatie puternica de moleșeală. Aceasta stare durează până la prânz. Menționez că nu sunt gravida.ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Nu suntem medici dar poti sa-ti faci un set de analize.

| Maralin explică (pentru Sistemulxxl):

Realizez că nu sunteți medici și că răspunsurile pe care o sa le primesc nu sunt un diagnostic concret, însă poate sunt persoane care au resimțit aceleași simptome.și știu mai multe.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Maralin):

Poate fi lipsa magneziu, fier in organism. Si mai poate fi si programul de odihna. Te culci in jur de 1-2 noaptea?

| TipaAia369 a răspuns:

Buna! Pot sa fie multe, ce-i drept. Sunt simptome care apar intr-o gama larga de afectiuni, atat fizice cat si prihice. Pot lipsi anumite vitamine din organism, sa nu fi exchilibrata hidroelectrolitic sau chiar sa fi deshidratata, reflux gastroesofagian daca si versi (dupa mancare mai de graba), alte probleme degestive, pot fi din cauza hipoglicemiei sau hipotensiunii, a unei perioade stresante din viata ta (caz in care vorbim de somanizarea a ceea ce simti, a emotiilor negative) si multe altele. Cel mai bine e sa mergi la medicul de familie care sa te consulte putin si sa-ti dea un tratament sau sa te indrume spre un specialist daca e cazul. Multa sanatate!