| goldi a întrebat:

Am o umflatura un interiorul urechii de 3 zile,nu pot dormi bine, mă doare capul rău, mă ia cu smerenie dacă fac mișcări bruște, mă doare rău dacasă o ating,în rest nu,dar simt un disconfort.
Ce crezi am, e ceva grav?
Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Poate fi o simpla raceala, ori poate fi ceva grav. Sau poate deveni ceva grav. Bunica mea, de la o simpla raceala, obtinuta cand a mers la scaldat vara, pentru ca i-a intrat apa in ureche, a dat in otita (o boala a urechii), apoi in mastoidita (o infectie a osului din spatele urechii), si de acolo a ajuns sa faca tumoare pe creier, a avut de-a lungul vietii 6 operatii la cap, si pana nu i-au scos osul mastoid nu a avut pace. Deci, nu e de gluma cu urechea deloc. Cum se face dimineata, ORL trebuie sa scrie pe urechea ta happy, un orelist trebuie sa te vada de urgenta.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu dureri de cap, ureche imflamata si ameteli tu inca nu ai vazut un doctor in 3 zile?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Cred ca e un chist in interiorul urechi. In orice caz e o infectie. Du-te la medic

| Alexand3ru1 a răspuns:

Posibil otita...cel mai indicat sa mergi la un medic.

| Omis a răspuns:

Pai bine ca ai stat 3 zile cu umflatura, în loc sa fi mers la medic, Doamne...
Du-te macar acum la un Help Net sa-ti dea ceva picaturi, pana maine, cand, poate te lumineaza Cel de Sus, si mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| danutadani65eee a răspuns:

Dacă ai aceasta problema eu te sfătuiesc sa nu mai stai și sa te uiti pe TPU sau alte site uri ci sa te duci de urgentă la medic pentru ca probabil ai făcut infecție, sau poate ai luat vreun microb care ți-a intrat in ureche, eu am otita cronica și deformare data când merg cu capul descoperit ma dor ambele urechi groaznic. Am niște picături pe care le-am folosit in aceeași problema ca a ta, eu zic sa mergi la doctorul tau de familie sa îți iei o trimitere la ORL pentru ca nu este de joaca