| fliropf a întrebat:

Bună tuturor! De câteva zile mă tot doare in partea dreaptă, la ovare și simt cum am un disconfort in zona respectiva. Totul a început din momentul in care "m-am ținut" din a merge la baie, in timpul unei ședințe, căci nu puteam să lipsesc și de atunci mă tot doare. Când beau ceva cald, se aude bolborosind. Credeți că am răcit? Menționez că am stat și pe rece zilele astea. De asemenea, am mai avut astfel de dureri, dar au trecut rapid. Când fac mișcări bruște mă doare, in rest, nu. Ce părere aveți? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ovarele sunt si pe stanga si pe dreapta. Daca te doare in dreapta sa nu cumva sa faci vreo apendicita.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nisip la rinichi, sau cistită ori anexită, mergi la medicul tau ginecolog sa te consulte, ai gresit ca nu ai mers la baie cand i ti venea sa faci, te scuzai si mergeai la wc ca doar nu este interzis sunt nevoi fiziologice normale pe care le au toti nu numai tu, cum ai rezistat toata sedinta fara sa mergi la wc tu stii, dar si cand ai mers ai simtit ca se rupe ceva in tine nu? Ce varsta ai? Programeaza te maine la ginecolog, numai amîna.

| Antimanele104 a răspuns:

După cum bine a zis și CristiDinBucurești, mergi cât mai repede la medic. Pare a fi o problemă ce ține mai degrabă de sistemul excretor decât de cel reproducător(ovarele) după cum le-ai prezentat, probabil un medic specialist nefrolog te va lămuri exact.
În orice caz, mergi întâi la medicul de familie și explică-i fără nici o reținere fix ce te doare. El este cel mai în măsură să te îndrume spre medicul specialist adecvat.