| Shr3dder a întrebat:

Am o unghie de la picior care mi-a intrat in carne. A fost asa d cateva luni (cateodata nu o simt, ca in ultima luna) iar mereu cand am taiat coltul mereu a crescut la loc. Ce pot sa fac ca sa nu mai intre in carne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu ai ce face decat sa tai unghiile permanent si sa le pilesti bine ca daca le lasi in carne se pot infecta si ajungi la operatie daca se infecteaza

| Anonymus314 a răspuns:

N-ai ce-i face, am si eu problema asta, asa sunt unghiile la anumite picioare...

| MrEvil89 a răspuns:

Trebuie sa o tai mereu rotunda, unghia

| darkgirl58 a răspuns:

Buna nu te juca cu chestia asta cand tatal meu a fost in spital era un om care ii taiase sotia unghiile de la picioare si ii intrase in carne si s-a dus la doctor si ia taiat degetu apoi ia taiat picioru pana la genunchi. ai grija cum o faci rotunda cu pila si cum o tai pentru ca nu e de gluma