| Mariacld a întrebat:

Cred ca am o unghie incarnata.

De 4 luni am o infecție la degetul mare de la picior, arată ca o unghie incarnata dar nj cred ca este pentru ca nu mi-a crescut peste coltul unghiei. Imi curge sange si puroi si ma doare tare cand apăs, acolo este carne, doar ca din nou, nu e chiar crescuta peste unghie, este o bobita pe care o pot misca(sta peste unghie dar nu e imobilizata bobita aia), asa imi curat mereu zona, ridic chestia aia si curat dedesubt. La un moment dat mi-a făcut o coaja si nu am mai umblat la ea ca sa se vindece, mi-a căzut coaja si ramasese o bobita foarte mica, inca ma durea putin dar parea aproape vindecata zona. Si de cateva zile de cand am început sa merg s-a umflat iar si a început din nou sa imi iasa mult puroi si uneori sange, ma doare cand merg. Aceasta e o unghie incarnata sau o infecție la unghie/deget? O sa merg la doctor cand o sa vina tata in țară, mai trebuie sa îndur inca puțin dar vreau sa stiu ce credeti ca am la deget

1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

Tu ai o infectie urata acolo. Trebuie sa mergi numaidecat la chirurgie (in ambulatoriu) sa curete infectia. Altfel se poate extinde si sa ai mari probleme.