| anonim_4396 a întrebat:

Am o viroza respiratorie foarte urata. tuse, febra, urechi infundate, durere gat, ameteli, crize de tahicardie... nu stiu ce sa mai iau in afara de clasicele medicamente...sa incerc un antibiotic? nu stiu cums a scap de urechile infundate si gatul umflat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Am fost la medic si a zis ca EVENTUAL sa iau Augmentin. dar a zis sa mai astept. pe mine trahicardia ma supara

6 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la medic sa te consulte si sa-ti dea tratament.

| bunica a răspuns:

Incearca cu un MEDIC este mai sigur.

| mioara_1431 a răspuns:

Du-te la Dr.MUNTEANU CODRUT, de la spitalul Munposan

| mioara_1431 a răspuns:

Apeleaza la un dr

| mioara_1431 a răspuns:

Nu tb sa luam antibiotice ori de cate ori ne doare consulta un orelist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a lua antibiotic trebuie consultat medicul neaparat. as putea sa iti spun ce merge la viroza cu tuse si jena la plamani, dar numai medicul decide tie ce antibiotic iti face bine. nu orice antibiotic are acelasi efect pentru orice. deci cheama salvarea si o sa iti prescrie ceva. o chemi acum la 22 si e ok.