| RoxanaY a întrebat:

Cum pot scapa de nas infundat, tuse productiva, dureri de gat, dureri de urechi, urechi infundate si curgerea nasului cu remedii naturale si simple de preparat?

Ce medicamente pe baza de plante/siropuri pe baza de plante imi recomandati pentru tuse productiva si dureri de gat?

Ce medicamente imi recomandati pentru nas infundat, dureri de urechi, urechi infundate si curgerea nasului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Toate sunt simptomele unei raceli.ia un paracetamol la 8h, pentru durere in gat Streapsils, e foarte bun.pentru tusea productiva iti recomand sirop expectorant de patlagina, il gasesti la farmacie. tine picioarele in apa calda cu sare si bea multe ceaiurihappy

| Donsavas a răspuns:

Ai o infectie! Simptome prea multe, profunde si persistente. E o situatie destul de grava pentru a te trata naturist. Trebuie sa urmezi un tratament chimioterapeut cat mai repede! Du-te la generalist si administreaza-ti ce, cum si cand iti spune el! Nu e de joaca! Sanatate!

| RoxanaY explică (pentru Donsavas):

Am fost bolnava si am ramas cu raceala asta. Nu mai pot lua antibiotice ca am luat. Am fost la medic, am stat o saptamana acasa cu injectii etc. Iti multumesc pentru raspuns!

Răspuns utilizator avertizat
| fgdzsffdfzgvfz a răspuns:

Aspirina saracului ai incercat? Este cea mai ieftina si eficienta metoda pentru a scapa de racealawinking Ps: Sa-mi lasi un mesaj sa-mi spui daca ti-a trecut dupa ce incerci happy