| TheQueen1 a întrebat:

Am observat de la o vreme ca daca nu mananc nimic dulce ma simt obosita, nu am energie. Am impresia ca mi-e foame chiar daca am stomacul plin pentru ca nu am mancat nimic dulce. Si daca mananc fructe tot nu sunt destul de dulci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Si la mine la fel se intampla cu ciocolata zilnic trebuie sa ma indulcesc cu ciocolata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este normal. Avem nevoie de dulciuri pentru ca ofera energie. Este foarte sanatos sa mananci zahar, ciocolata etc, atat timp cat nu mananci exagerat de multe.

| WhiteLife a răspuns:

Este foarte bine sa mananci dulce, numai sa nu exagerezi. Prin arederea glucidelor ai energie, deci nu le evita. Si incearca sa mananci ciocolata amaruie in loc de dulciuri, dupa ce te obisnuiesti iti va fi mai usor.

http://www.nutritionistcluj.ro/......e-energie/

| raluk27 a răspuns:

Ok. Care e intrebarea? Ai observat la ce categorie ai postat?

| Violeta19706 a răspuns:

Mînîncă dulciuri, ridică zaharoza și te simți în formă, nu-i numaidecît să nu mîinînci deloc dulciuri ca să fii în formă sau să nu pui kg, trebuie totul cîte puțin.