| ChuChu a întrebat:

Buna,chiar am nevoie de ajutor.Ma simt mereu fara chef de nimic, nu am energie(nici un pic de energie),ma simt obosita mereu, iar cand vreau sa dorm nu pot dormi.De mancat, ma straduiesc sa mananc cat mai mult (desi nu prea pot -.-), pentru ca fac zilnic minim 2 ore de sport.M-ati pute ajuta? Va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Pai,nu vad cu ce te-ar putea afecta cele 2 ore de sport, dar avand in vedere ca faci asta, ai putea sa dormi macar o ora dupa ce faci sport.Ma gandesc, in cazul in care nu dormi, probabil starile pe care le ai sunt de la oboseala acumulata de-a lungul celor 2 ore de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O fii astenia asta de toamna.
S-ar putea sa ai anumite carente de vitamine, minerale in corp.
Ar trebui sa consumi mai multe fructe, legume.
Daca e necesar, eu zic sa-ti faci si niste analize de sange, daca persista stara asta.
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Bea multa apa. Asta ajuta mult

| defapteunuexist a răspuns:

Salut! nu vreau sa te ingrijorezi dar simptomele tale pe langa altele cum ar fi somnolenta, durerea muschilor picioarelor, senzatia de greata, icter etc se trag de la hepatita! cel mai bine ar fi sa faci un control daca mai ai si altfel de simtome.Numai bine!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru defapteunuexist):

Ba da tu numa hepatite vezi laughing) nu ii spui si sa se taie sub limba laughing ce rost are s-o mai diagnosticheze poate incepe direct tratamentul

| defapteunuexist a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Si care ar fi ma rog problema ta? copil fara minte si apropo esti un inf3ct.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru defapteunuexist):

Oamenii care cred ca au dreptul la o parere

| ioanaAn a răspuns:

Si eu ma simt ca tine uneori. Alimentatia este problema. Ai putea lua niste suplimente alimentare si sa mananci mai multe verdeturi, cat mai multe salate! Ai nevoie de o cura cu fructe si legume pentru a rezolva problema.

| RosyInferno a răspuns:

In primul rand, toate lucrurile acestea nu se intampla pentru ca faci tu sport 2 ore pe zi. Asta in primul rand.
Apoi, acestea pot fi niste reactii din cauza unor sentimente mai. depresive ale tale de mai mult timp sau doar fiindca ti-o intrat acest lucru in reflex. Eu patesc exact ca tine, de ceva vreme sunt si eu la fel. La mine, a fost din cauza unei depresii de timp indelungat. La tine. nu stiu exact cauza, adica tu stii ce ai facut zi de zi, cu ce ti-ai impuiat capul si ce ai simtit in fiecare moment. Nu-ti pot da medicamente, poate doar niste ceaiuri si bai lungi cu spuma, um. gadeste-te tu la ceva de facut astfel incat sa dureze si sa fie cat de cat nou.

| Diana006 a răspuns:

Nu te ingrijora! Mananca fructe si legume dar sa nu manaci pana te saturi. Plimbate prin parc dupa sport. Bea multe lichide, sa nu bei energizant. Poti sa ei ceva vitamine. Fa can 2 dusuri pe zi o sa te simti mai bine. Nu sta in fata calculatorului. Citeste in are liber, iesi cu prietenele in parc. Fundita?