| Armyanka a întrebat:

Am observat o scurgere verzui-deschisă. A curs foarte puțin, acum este normala transparentă/ albicioasă. Am mai observat scurgerea aceea acum aproape un an, după ce îmi începusem viata sexuala dupa câteva zile și prezervativul alunecase și am luat pastila de a doua zi. Nu știu dacă mai avusem asta și înainte sa îmi incep viata sexuala, nu am fost atenta. Momentan, activa sexual nu mai sunt de 4 luni. Dar azi am observat scurgerea aceea, nu a fost abundentă, nu are un miros neplăcut, nu prezint alte simptome. Pot număra pe degete de câte ori am făcut sex neprotejat 8 ori laughing ultima data a fost in Iulie. Tin sa menționez ca am un obicei sa ma spăl acolo jos cu apa calda și un prosop in fiecare zi și citisem pe net ca nu e prea bine și făcusem acum o săptămâna și ceva și o baie cu spuma... si din câte știu si asta poate crea infecții. Nu îmi pot da seama de la ce este. Cred ca dacă era ceva grav prezentam și alte simptome. Menstruația este ok, scurgerile vaginale de obicei sunt transprente-albicioase, nu miros urat, doar acum de data asta am văzut ca era puțin verde deschis. In rest, nu am mâncărimi, nu am dureri, nu am coșuri sau alte chestii in zona intimă. Rog sa răspundă doar persoanele care au cunoștințe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alinailies a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la foctori, sfaturi putem sa dam toti dar nu suntem medici si decat sa lasi ceva netratat, mai bine mergi si faci ce trebuie.
Poate la fel de bine sa nu fie nimic dar, pana nu se face un control si un examen de secretie, nu se poate spune exact despre ce este vorba.
Numai bine!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru probleme ca astea s-au inventat medicii ginecologi.

| Armyanka explică:

Am uitat sa adaug, Scurgerea respectiva era asemănătoare mucusului

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca atunci cand ai scurge anormale e indicat sa mergi la un ginecolog.
Scurgerile verzui pot sa fie ceva nesemnificativ dar in acelaș timp pot ascunde o afectiune gravă.Si eu am zis de întârzierile mele menstruale (pe care le observam rar) ca sunt o nimic toata.Si am stat asa ani de zile pana sa aflu a fuma ca am ovare polichistice si e posibil sa nu mai fac copii.

| Dana2103 a răspuns:

Mergi la un ginecolog

| Alinailies a răspuns:

Si dupa un an te-ai gandit sa postezi aici?
Eu ma duceam la ginecolog imediat ce observam.
Poate ai luat o boala venerica, te-ai gandit la asta?

| Armyanka explică (pentru Alinailies):

Pai prima oară ma gândeam ca nu e mare lucru ținând cont ca nu mai trecusem prin asta și credeam ca e de la pastila aia care te dă peste cap. dar acum am văzut iarasi, deși era doar putina scurgere de genul, acum m-am cam panicat și am sa merg și la ginecolog, dacă am doamne fereste ceva nu vreau să las chestia netratată.

| Alinailies a răspuns (pentru Armyanka):

Cel mai bine e sa mergi la foctori, sfaturi putem sa dam toti dar nu suntem medici si decat sa lasi ceva netratat, mai bine mergi si faci ce trebuie.
Poate la fel de bine sa nu fie nimic dar, pana nu se face un control si un examen de secretie, nu se poate spune exact despre ce este vorba.
Numai bine!