| andreiriana778 a întrebat:

Am ochiul super iritat și roșu iar dimineața ma trezesc cu el lipit de fața, nu știu ce sa ma fac. Dacă îmi dau cu picături in ochi ustura(am probleme cu usturimea) ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De mers la oftalmolog ce zici?

| sweetys a răspuns:

Ser fiziologic si pansament steril. Si iti stergi ochiul de la interior spre exterior( de la nas spre tampla ). Nu folosesti acelasi pansament la ambii ochi. Poti sa iei ser la 250ml si o seringa si scoti cu ea. Fiindca cel la fiole este mult mai scump

| newaccountbye a răspuns:

Poate ai conjunctivita. Mergi la oftalmolog!

| Gabi211 a răspuns:

Este ceva normal in câteva zile o să ți treacă

| suntserios a răspuns (pentru Gabi211):

Cum dracu sa fie ceva normal sa ai ochii lipiți?