| Chocolatteee a întrebat:

Hei TPU, de 3 zile ma chinui cu un ulcior intern, dimineata cand ma trezesc am ochiul lipit, mama nu prea are timp de doctor, dar astept sa-mi treaca ca sa merg sa-mi faca ochelari.
Este mare, si cand ating ma doare foarte tare, i-au niste picaturi Betabioptal si gel oftalmic Corneregel.
Picaturi Betabioptal pun 3 pe zi in fiecare ochi sa nu se traga, dar gelul doar la cel cu ulciorul.
Sfaturi si daca este bine ce fac, maine este luni si mi-e rusine ama duc la scoala cu ochiul cat o ceapa de mare.
Va rog ajutati-ma!
Funda + vot cel ce ma ajuta! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cidul a răspuns:

Buna!
Poate o sa ti se para ciudat ce-ti voi spune, dar chiar functioneaza. Incalzeste o lingura de lemn curata si tine acolo, la locul dureros cat de fierbinte suporta ochiul. Tine cat mai mult posibil, ca sa se incalzeasca bine.
Dupa cateva sedinte ulciorul va da inapoi.
Bafta si sanatate!

| Chocolatteee explică (pentru Cidul):

Multumesc mult, am mai auzit, o sa incerc.
Deocamdata mai astept raspunsuri, daca nu sunt raspunsuri folositoare, vei primi fundita happy.
Multumesc inca o data! big grin

| Cidul a răspuns (pentru Chocolatteee):

Ok. Multumesc si eu.
Duminica placuta in continuare!

3 răspunsuri:
| DANYEL001 a răspuns:

Dai cel mai bine cu lapte de la san