| Radokkk a întrebat:

Am palpitatii de 3 zile care depind in mare parte de pozitia superioara (toracica) a corpului, daca ma asez pe o parte, se vor intampla, atata timp cat stau lungit pe spate nu se intampla, in timpul efortului fizic nu prezint nici un simptom. Palpitatiile sunt de intensitate slaba dar dese, calmantele nu functioneaza, somniferele nu functioneaza.

De 3 zile nu pot dormi din cauza ca ma trezesc aceste palpitatii, cardiologul mi-a spus ca este normal, in urma unui test holter EKG mi-a reiesit ca am o inima sanatoasa, la psiholog mi s-a spus ca nu am nimic si ca nu sunt deprimat si nu prezint nici un simptom.

Ce am? Nu se poate sa nu am ceva, in momentul de fata stau pe un scaun rezemat la 45 de grade ca sa pot scrie asta fara sa am palpitatii.

Daca incit palpitatiile stand in pozitia in care se produc, devin din ce in ce mai agresive si dureroase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Ia Ganoderma, 1 pe zi, de la firma Zenith. Te vor ajuta foarte mult, dupa 30 zile vei scapa de probleme

| Radokkk explică:

Situatia o am de 4 ani, doar recent s-a agravat imens.
Cafeaua imi provoaca palpitatii si atacuri de panica, am eliminat-o.
Alcoolul mult mai rar, si cateodata chiar ajuta sa mi le opreasca.
Dulciurile. doar cand le consum in exces.

| Radokkk explică:

Ba da, dar mi s-a zis ca totul este normal happy.