| xAngelax1 a întrebat:

Am 14 ani iar acum cateva saptamani aveam palpitatii. Am fost si m-am internat si mi s-a spus ca am tahicardie nespecificata. Am avut si unele probleme cu lipsa de calciu, asa ca am facut niste injectii. Am stat 5 zile in spital,si mi s-au dat pastile acasa ( calciu). Acum totusi simt niste dureri in piept si am o mica dificultate in respirare ( nu mereu. de obicei seara cand ma asez in pat, in timpul zilei nu am probleme aproape deloc). Durerile in piept sunt din cauza tahicardiei? De asemenea mi-a fost spus de multe persoane ca poate totul este in mintea mea si ca de fapt nu se intampla nimic grav, poate doar ma concentrez prea mult pe sanatatea si corpul meu. Am nevoie de un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acest raspuns competent pe care ti-l doresti nu-l poti primi de pe marginea santului, din gura lumii, ci tot de la un medic.

| xAngelax1 explică (pentru neutrino):

Buna,am fost si mi s-a spus ca sunt niste atacuri de panica.

| neutrino a răspuns (pentru xAngelax1):

Este foarte posibil, dar pentru linistea ta poti schimba medicul, si vezi daca aceasta varinta se confirma.

| cristimihailov a răspuns:

Du-te odata la doctor.