| PumpkinDoll a întrebat:

Am patit ceva ciudat si amuzant(cred ca doar mie mi se pot parea chestiile astea amuzante)Deci ma uitam la ceva pe pc din pat,nu mai ma simteam in stare sa stau pe scaun, ma simteam obosit etc.Am adormit(asa placut, fara sa ma intorc pe o parte si pe alta de 1000 de ori)ma simteam super relaxat si cred ca am avut paralizie in somn sau cum ii spune,pur si simplu dormeam dar eram treaz(nu stiu cum sa va explic). dormeam cu capul pe mana stanga si efectiv aveam senzatia ca ma intorc pe partea cealalta si ca ma rostogolesc prin pat,la un moment dat am avut senzatia ca pic din pat, ca si cum ai sta intins si te-ar rostogoli cineva de la spate.In timpul asta simteam cum mi se face pielea de gaine si o caldura puternica in piept.Sunt mai mult ca sigur ca nu a fost vis pentru ca am deschis un ochi si vedeam camera,putin mai intunecata si mai in ceata ca n-am deschis ochiul de tot, asta timp de vreo 5-10 secunde si nu puteam sa ma misc deloc, faza cu rostogolitul si caldura aceea in piept se intampla doar cand inchideam ochii.Ar putea sa-mi spuna cineva cu exactitate ce a fost si cauza. Fara bullshit-uri cu demoni si forte malefice.E a doua sau a treia oara cand mi se intampla.Am citit ceva despre paralizia in timpul somnului dar n-am vazut la nimeni chestiile astea,toti care o patesc nu pot sa se miste, dar n-am vazut sa scrie nimic de celelalte chestii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este normala situatia.
Nici daca adormi in pat, nici pe scaun sau futoliu, nu vei putea sa te misti cateva secunde, fiindca creierul are nevoie de timp pentru a se comuta din starea de relaxare din timpul somnului la starea normala de functionare constienta.

| anonimg a răspuns:

Nu vin cu un răspuns, ci doar să-ți spun că noi oamenii trecem prin multe experiențe la care nu putem găsi un răspuns concret și corect.
Caută să eviți prin orice mijloc repetarea acestei experiențe. Cu siguranță că nu-ți va face bine repetarea ei.

| Andrei_Andrei_2002 a răspuns:

Sincer am patit si eu ....eram constient dar parca nu puteam sa ma misc...nu a durat mult 10-15 sec.dar a fost naspa