| AndreaDanci a întrebat:

Am patit deja de 3 ori chestia asta. Sa ma ingrijorez? Am avut un cosmar in care cumva ajung sa imi sparg timpanul. m-am trezit speriat si cu o senzatie foarte ciudata in urechea stanga, mereu e stanga. o ora nu am putut sa adorm tot imi venea sa o verific era o senzatie foarte reala. Ultima data dupa ce am patit asta, m-am trezit si in urechea sparta din vis am simtit ca e cumva umeda, in cealalta am auzit un tiuit pentru cateva minute.

Banuiesc ca un timpan spart = durere si lipsa auzului, deci nu poate fi vorba de asta? Parca cu fiecare vis senzatia e tot mai reala ca sa o ignor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mrArtE a răspuns:

Visele nu sunt reflectarea realitatii.Visele si cosmarele apar in momentul in care ai un deranj in somn, o musca, o durere, frigul sau orice alt factor.

Daca ai urechea umeda e posibil sa ai probleme cu urechea, probabil o ciuperca, mai ales daca folosesti casti.

Mergi la medicu de familie, cere o trimitere la orl, si se rezolva!