| Iulius95 a întrebat:

Salut. Am o problema la urechea stânga, când vorbește cineva cu mine sau vorbesc eu se aude un tiuit și e foarte deranjant, am senzația de ureche înfundata dar nu este. Nu am stat în zgomot și nici nu cred ca am prins "curent". Am fost diagnosticat cu sinuzita recent dar e localizata pe partea dreapta, e din cauza sinuzitei sau e alt motiv? Ar trebui sa ma îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mavni a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu timpanul. Lasa vertijurile si alte prostii. Mergi numaidecat la ORL.

3 răspunsuri:
| MrAM a răspuns:

Despre tinitus se stie ca este un zgomot in ureche. Tinitusul poate fi perceput ca un tiuit, fasait, clic, fluieratura.
Pate fi cauzat si de sinuzita dar si de multe alte lucruri. Control la ORL cel mai indicat.

| danieltulcea84 a răspuns:

Mergi la ORL-ist. Dacă te doare capul, ai amețeli poate fi vertij.

| OchișhoriAlbastri a răspuns:

Cel mai bine mergi la un control la ORL.