| DeeaLove08 a întrebat:

Am pe maini, pe picioare pana la genunchi(in partea de jos) si pe burta niste punctulete rosii, multe intr-un loc, putine dintre ele sunt ca niste bubite.nu imi apar asa accentuate pe toata perioada zilei.ieri aveam doar pe maini. si parca acum au inceput sa ma manance, o fi din cauza ca ma tot gandesc ca ar putea fi varsat si imi e frica? poate fi varsat de vant? (pana acum nu am mai avut varsat de vant). ps: pe fata nu am acele semne si nici in zona scalpului. va rog un raspuns rapid ca la 11:00 plec la scoala si nu stiu ce sa fac. daca nu e varsat atunci ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul școlii sau cel de familie să vezi care este treaba!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Buna! s-ar putea sa fie varsat de vant, dar nu e sigur.si mie mi s-a intamplat, sa shtyy.serios! dar, eu aveam intr-o parte sub barbie.nu a fost varsat, dar depinde.ale mele erau usor rozalii.m-am dat cu o crema cu aloe vera.bafta! pa.

| EvilThoughts a răspuns:

Buna! s-ar putea sa fie varsat de vant, dar nu e sigur.si mie mi s-a intamplat, sa shtyy.serios! dar, eu aveam intr-o parte sub barbie.nu a fost varsat, dar depinde.ale mele erau usor rozalii.m-am dat cu o crema cu aloe vera.bafta!

| anutza135 a răspuns:

Cred ca este pojar si o colega de-a mea a avut la fel si a fost pojar dar mai bine ar fi sa te duci la doctor ca umla cam mult bolile pe aici

| MarisRadu91 a răspuns:

Cred ca este varsat de vant / dar nu se stie 100%, poate fi o toxinfectie alimentara ceva... daca nu ai facut varsat pana acum e foarte probabil sa fie din pacate... eu zic sa consulti un medic happy

| Saskee a răspuns:

Eu cred ca e pojar nu subt specialist dar cred ca ar trebui sa lipsestide la scoala si sa te duci la un doctor el stie ce-l mai bine.Insanatoshire gravnica.