| Jager a întrebat:

Azi la liceu s-au prezentat niste doctorite si ne-au facut un test pentru TBC.
Au introdus sub piele acel "test" si au spus ca ne vor verifica luni. Din cate am inteles, primim pozitiv la TBC doar daca zona de injectare se umfla sau isi ia o culoare de maro si creste in dimensiuni.

Dupa ce am ajuns acasa, pe la ora 4 a inceput sa ma manance pe la burta si spate si au aparut mai multe punctulete rosii. Dar nu stiu ce poate fi. Sa fie o alergie la acel test? Sau sa fi facut varsat de vant? (nu am mai avut pana acum).
Mentionez ca nu mi-a aparut nimic in zona injectata, s-a retras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu știu. Eu mi am făcut acum 3 ani și nu aveam nimic. Consulta medicul de familie

| Budan_Alexandra_1987 a răspuns:

Daca zici ca nu ai avut varsat de vant niciodata este varsat de vant ceea ce ai tu